6 vecí, ktoré sa naučíte ako šieste dieťa (zo šiestich)

Autor: Alžbeta Harárová | 27.8.2015 o 22:34 | Karma článku: 15,60 | Prečítané:  9602x

Koľko máte súrodencov? Jedného, dvoch? Alebo dokonca troch? Tak to ste stále salát, ja ich mám piatich :-). Tu je zoznam 6 najužitočných vecí, ktoré vďaka nim zvládam.

1. Rýchlo počítať

Poznám naspamäť počet jednotlivých bonbónov v bonboniérach (v klasickej Tatiane je ich 18, čo znamená, že každý dostane 3, alebo 2 a štvrť ak chcú aj rodičia) a jednotlivých tabličiek v čokoládach rôznych druhov (vedeli ste, že taká Študentská pečať má 4x8=32 kúskov, a teda to vychádza celý jeden pásik o 4 tabličkách na osobu, resp. 5 na osobu a dva sa rozdelia ako bonus, ak rodičia nechcú - väčšinou nechceli). Podobné kalkulácie zvládam aj s Milkou a niekoľkými ďalšími druhmi. A áno, okrem rýchleho počítania sa viem deliť.

2. Byť asertívna

Skúste pri piatich starších súrodencoch nebyť! Dokážem si vyhádať dobrú izbu na internáte a spravodlivé ohodnotenie testu na skúške. Vydupať si vyššiu mzdu na hodinu nestojí za reč - čo je to proti dlhoročným bojom o to, kto zase bude musieť spať na poschodovej posteli hore (a teda tam musieť vyliezť), a hlavne - kto dostane tie dva extra kúsky zo Študentskej?

3. Rýchlo utekať

Lebo s tou asertivitou sa to holt občas preženie. Keď máte o 5 rokov staršieho a o 25 kíl ťažšieho brata, a k tomu drzú hubu, behať sa naučíte extrémne rýchlo.

4. Rýchlo jesť

Kto zaváha, nežere. Heslo mojej mamy. Dodnes sa dokážem bez problémov najesť za 10 minút - aj keď už nemusím nervózne pokukovať po okolí a rozoznávať zlodejské úmysly.

5. Meditovať v autobuse/na hlavnej stanici/v tokijskom metre o šiestej ráno

Po rokoch strávených v jednej izbe najprv s 3 sestrami, potom s 2, potom len s jednou sestrou, ale zase chrápajúcou a ignorujúcou budík, môžem svojou schopnosťou sústrediť sa a ignorovať okolitý svet konkurovať budhistickým mníchom. Dokážem čítať skriptá v metre, spať na internáte, kde sa vedľa v izbe spolubývajúci zrejme oddávajú tantrickému sexu, a na obede v menze sa učiť na skúšku. Knižnice sú pre jedináčkov :-).

6. Nemyslieť si o sebe veľa

Keď ste 6/6, tak ste šteňa. Moji súrodenci zažili prvú pusu, prvú chlast, prvú trávu a prvý sex skôr, než ja. Takže bez ohľadu na to, že sme už všetci dospelí, vedia o živote z podstaty veci viac, než ja. Som presvedčená, že až budem oslavovať 60, tak mi moja o 2 roky, 2 mesiace a 8 dní staršia sestra zavolá a pogratuluje mi, a len tak medzi rečou utrúsi, že je to síce pekný vek, ale ten pravý nadhľad nad životom získam až v 62, s tým sa nedá nič robiť...

 

A hlavne som zistila, že mať 5 starších súrodencov je super. Minimálne od jedného z nich si vždy môžete požičať peniaze, u niektorého z nich vždy nájdete voľný gauč na prespatie, a vzhľadom k tomu, že bývajú v 4 rôznych krajinách - odlišných od tej mojej - tak mám postarané o dovolenku. 

Tak čo, ešte stále si myslíte, že jedináčkovia sa majú dobre?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Príbehy, ktoré odlíšia pravdu od klamstva, môžu stáť život

Prejav šéfredaktorky SME Beaty Balogovej na odovzdávaní medzinárodnej Ceny Alfreda Frieda pre fotografiu roka na tému mier.

SVET

Komika Billa Cosbyho odsúdili za sexuálny útok

Cosby strávi za mrežami tri až desať rokov.


Už ste čítali?